چرا پخش پلاستیک ؟

بسیاری از مشتریان تازه کار ما سوالات متعددی دارند که پاسخ آنها را نمی دانند. بسیاری از آنها اولین پرسشی که مطرح می کنند این است که چرا در حالی که ما کارخانه های تولید کننده را می شناسیم چرا باید از پخش پلاستیک خرید کنیم ؟ و یا اینکه قیمت محصولات در پخش های پلاستیک با کارخانه چقدر تفاوت دارد ؟ما سعی می کنیم تعداد ی از این سوال های شما را پاسخ دهیم .

اول اینکه بگذارید پخش پلاستیک را به شما معرفی کنیم . پخش پلاستیک به بنگاه هایی گفته می شود که محصولات و اجناس پلاستیک ، بلور و یا لوازم خانگی را به صورت عمده پخش و توزیع می کنند . ما با داشتن 8000 قلم محصول متنوع و گسترده از کارخانه های مختلف تولید کننده یکی از بزرگترین سبد های فروش را برای شما آماده کرده ایم .از مزایای یک پخش پلاسکو باید به موارد متعددی مانند داشتن محصولات متنوع ، به روز بودن محصولات ، قیمت پایین ، ارسال سریع بار ، امکان فروش شرایطی ، و شرایط ارسال بار به نقاط مختلف می توان یاد کرد .

حال بگذارید از سوالات شما شروع کنیم :

1- چرا با اینکه کارخانه های پلاستیک را می توان پیدا کرد از پخش خرید کنیم ؟

در حقیقت این سوال کاملا درستی است اما واقعیتی که مشتریان تازه کار نمی دانند این است که برای خرید مستقیم از کارخانه ها می بایست میزان خرید بسیار بالای داشته باشیم و از طرف دیگر سرمایه هنگفتی که بتوان از هر کارخانه میزان زیادی بار را خریداری نماییم و از آن گذدشته فضایی بسیار بزرگی برای انبار این مقدار جنس در حالی که می توان با خرید از یک بنک داری از هر کارخانه محصول مورد نیاز را به مقدار مورد نیاز خریداری کنیم این امر باعث کاهش هزینه و همچنین پایین آمدن حجم خرید و عدم نیاز به انبارهای بزرگ و هزینه اجاره می شود.

2- قیمت پخش های پلاستیک با کارخانه ها چقدر تفاوت دارد؟

در بسیاری از موارد قیمت کارخانه با پخش برابر است و دلیل آن این است که بسیاری از پخش ها یا نماینده فروش کارخانه ها هستند و یا درصد سود خود را میزان تخفیف کارخانه برداشت می کنند. به یاد داشته باشید که بازار دارای شرایط رقابتی است و هیچ پخشی نمی تواند قوانین خودش را به تنهایی اعمال نمایید. پس برای ماندن در بازار ناچار است که وارد این عرصه رقابتی شود . پس در خیلی از موارد خرید محصول از کارخانه و یا پخش چندان تفاوتی ندارد . مگر موارد خاس که طبیعتا مشتری باید هنگام خرید و انتخاب پخش ، دقت عمل لازم را انجام دهد.-

3-شرایط خرید از پخش پلاستیک چگونه است؟

سوال بعدی مشتریان معمولا درباره خرید شرایطی محصولات می باشد. اینکه آیا میتوان با پرداخت چک و گرفتن یک بازه زمانی چند ماهه از یک پخش خرید کرد یا نه ؟ جواب این سوال هم بله است و هم خیر . به این معنی که هر پخشی قاعده و قوانین خودش را دارد و آن را برای مشتریان اعمال می کند اما معمولا شرایط به این صورت است که مشتریان تازه که در بازار پلاستیک ایران دارای اعتبار و پیشینه نیستند می بایست تا چند مورد خرید نقدی انجام داده و سپس که در بازار شناخته شدند و اعتبار لازم را بدست آوردند به مرور زمان با دادن چک های کوتاه مدت و با مبلغ کم شروع کنند و با افزایش اعتبارشان در بازار بتوانند به آن شرایط دلخواه نزدیک شوند. گاهی هم در بعضی از پخش های پلاستیک برای مشتریان تازه کار قرار دادن وثیقه و یا سند ملک را پیشنهاد می دهند که این امر باید با صحبت های طرفین و رعایت موارد قانونی کار انجام بگیرد.

4-آیا اصولا یک پخش پلاستیک با دیگری متفاوت است؟

بعضی از مشتریان می پرسند که اگر قیمت ها و کارخانه ها شناخته شده است ، پس چه تفاوتی دارد از کدام پخش خرید کنیم ؟ جواب این سوال خدماتی است که پخش ها ارائه می دهند . جدا از قیمت و شرایط فروش بحث تنوع محصول ، به روز بودن اجناس ، سرعت در ارسال بار ، دقت در خرید و ارسال بار ، و ده ها عنوان موارد دیگر است که در هر پخش پلاستیک متفاوت از دیگری است . البته نمی توان یک پخش بی عیب و کامل را پیدا کرد این طبیعی است بعضی ممکن است در قیمت کمی بالاتر باشند ، بعضی ارسال بار ضعیف تری دارند و بعضی دیگر پس ار فروش خوب پاسخ گوی مشتریان نیستند. پس شما می بایست با دقت در انتخاب گزینه ای را پیدا کنید که به نسبت میانگین خدمات دهی خوبی داشته باشد و همچنین بتواند پاسخ گوی بیشتر نیازهای شما باشد.

5-بهتر است از یک پخش به صورت ثابت خرید کنیم و یا از پخش های پلاستیک مختلف؟

این امر کاملا اختیاری است اما تجربه ثابت کرده است که باید حد اعتدال رعایت شود . یعنی اینکه همه خریدتان را یکجا از یک پخش انجام ندهید زیرا هر پخشی تنوع محصولی محدود به خودش را دارد و علاوه بر آن در صورتی که با آن مجموعه به مشکل بخورید ، کس دیگری را برای تهیه اجناس خود نمی شناسید . اما اینکه دائما از مراکز مختلف خرید کنید و سرمایه خرید خود را زیادی از حد خورد کنید هم اشتباه است . زیرا با خرید عمده تر از یک پخش به جای چند مجموعه می توانید درخواست قیمت پایین تر و خدمات بهتری را داشته باشید . در کل نظر ما این است که دو و یا سه پخش موفق و قابل اعتماد را پیدا کنید که محصولات متنوع از هم داشته باشند (حتی اگر محصولات مشابه ای هم داشته باشند مهم نیست)  و به مرور زمان بتوانید در این دو یا سه مجموعه کسب اعتبار کنید و هماهنگ شوید

6-برای خرید اول اجناس را خودمان انتخاب کنیم یا به عهده فروشنده بگذاریم ؟

خیلی از مشتریان تازه کار این سوال را از ما پرسیده اند و جواب ما همیشه یک چیز است . هر دو . ما پیشنهاد می دهیم قبل از راه اندازی مغازه پلاسکو حتما چند وقت برای آشنایی با این صنف وقت بگذارید ، به پلاسکو های دیگری که در اطراف شما هست سر بزنید ، محصولات را ببینید و اگر امکانش را دارید قیمت ها را هم شناسایی کنید . در هنگام مراجعه به یک پخش پلاستیک و برای خرید ابتدایی فروشگاه خود هم از تجربه هایی که در این گشتن ها و جستجو ها کسب کرده اید استفاده کنید و هم از مسئول فروش پخش پلاستیکی که با آن ارتباط برقرار کرده اید بخواهید تا اجناس پر فروش تر را به شما معرفی نمایید. ما پیشنهاد می کنیم یک توازن در خرید ایجاد کنید تا بتوانید هم محصولاتی که مورد نظر خود شماست را خریداری کنید و هم از مشاوره فروشندگان استفاده نمایید.

7-چه محصولاتی را خریداری کنیم ؟

همیشه به یاد داشته باشید که در نهایت این شما هستید که مشخص می کنید فروشگاه پلاسکو تان به چه سمت و سویی حرکت کند. اینکه چه سبکی از کار را انتخاب می کنید و به چه عنوانی در محل خود معروف می شوید . یک پلاسکو فروش حراجی ؟ یک مغازه لوکس پلاستیک ؟ گران فروش ؟ ارزان فروش ؟ بنجل فروش؟ همه این برچسب ها را خود شما برای فروشگاهتان انتخاب می کنید . این سیاست و سبک خرید شماست که نوع فروشگاهتان را مشخص می کند . 

در هنگام خرید محصولات فروشگاه خود به یاد داشته باشید که قبل از هر چیزی جایگاه جغرافیایی مغازه خود را در نظر بگیرید . اینکه در چه شهرستانی و چه محلی فروشگاه دارید ، نوع محصولات شما را مشخص می کند ، موضوع دیگر سبک کار شماست . این که ترجیح بدهید یک ارزان فروش پلاسکو باشید و یا ک فروشگاه لوکس پلاستیک شما را به سمتی راهنمایی می کند تا محصول خاصی را انتخاب کنید. 

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر تماس بگیرید

پخش پلاستیک آرام

تلفن : 02140339360

فاکس: 02140339361

همراه : 09306666114

آدرس: تهران . افسریه. اتوبان امام رضا. خاور شهر . سوله 16